GP Kraków

Rekord Polski Dominiki Sztandery oraz znakomite rezultaty Urbańczyk i Tchórz!

W przedostatni weekend października (24-25.10.15r) rozegrano kolejną edycję Grand Prix Polski – Puchar Polski. Zespół Krytych Pływalni AWF Kraków przy al. Jana Pawła II 78 gościł aż 626 zawodników ze 105 klubów z Polski i Słowacji.

Gwiazdą zawodów okazała się Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław, która pierwszego dnia poprawiła 6-cio letni Rekord Polski Ewy Ścieszko na sprinterskim dystansie 50m st. klasycznym. Dwie długości basenu pokonała w czasie 30.30s.

Ponownie na sporą liczbę startów postawiła Alicja Tchórz – w ciągu dwudniowej imprezy sześciokrotnie stawała na platformie startowej. W rezultacie przełożyło się to także na wysoką jakość – sześć indywidualnych wyścigów zaowocowało czterokrotnym zwycięstwem (400m st. zmiennym, 100m st. grzbietowym, 200m st. zmiennym, 200m st. grzbietowym) i dwukrotnym drugim miejscem (50m st. grzbietowym i 100m st. zmiennym – za Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk).

Co więcej, w klasyfikacji najlepszych zawodniczek tej edycji za trzy najlepsze starty według punktów FINA, Alicja uplasowała się na 2 i 6 pozycji.

zobacz wyniki

Facebook

Twitter

Instagram

Follow Me on Instagram