GP Opole: Alicja Tchórz znów najlepsza!

Zawodniczka Juvenii Wrocław Alicja Tchórz ponownie zwyciężyła klasyfikację generalną kobiet kolejnej edycji Grand Prix Puchar Polski!

W drugim już w tym roku zmaganiu na długiej pływalni tytuł najlepszej zawodniczki imprezy trafił po raz kolejny w ręce Alicji. W punktacji trzech najlepszych wyników pływaczka zgromadziła aż 2473 pkt FINA. Drugie miejsce ex aequo zajęły: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk i Anna Dowgiert (2453pkt), zaś miejsce trzecie trafiło również do reprezentantki wrocławskiej Juvenii – Dominiki Sztandery (2315pkt).

Grafik startów Ali był jak zwykle napięty. Wicemistrzyni Europy w Opolu startowała aż siedmiokrotnie!
Na najwyższym stopniu podium Alicja stanęła trzy razy – 100m i 200m st. grzbietowym oraz 200m st. zmiennym. Drugie miejsce pływaczka zajęła w konkurencjach: 200m st. dowolnym, 100m st. motylkowym i 50m st. grzbietowym. Z kolei miejsce trzecie Ala zdobyła w wyścigu na 100m st. dowolnym.