GP Polski – Kraków

Trzy złota i dwa srebra w rękach Alicji!

W przedostatni weekend października (22-23.10) w Zespole Krytych Pływalni AWF w Krakowie rozegrano kolejną edycję cyklu Grand Prix Polski.

Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowała Alicja Tchórz, zdobywając trzy zwycięstwa i dwie drugie pozycje.

Na krakowskiej platformie startowej pływaczka stanęła w sumie pięć razy. Zawodniczka Juvenii Wrocław była bezkonkurencyjna w aż trzech wyścigach: 100m i 200m st. grzbietowym oraz 200m st. zmiennym. W pozostałych dwóch konkurencjach (50m st. grzbietowym i 100m st. zmiennym) Alicja musiała uznać wyższość jedynie najlepszej polskiej sprinterki – Aleksandry Urańczyk-Olejarczyk.

W podsumowaniu całej imprezy Tchórz zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej najlepszych kobiet (za wspomnianą wyżej Urbańczyk), a także zwyciężyła w kategorii najlepszej zawodniczki stylu grzbietowego oraz najlepszej zawodniczki stylu zmiennego.