GP Polski – Poznań

Dwa złota, jedno srebro, rekord życiowy, dwa najlepsze wyniki w sezonie… ale do przepustki na MŚ niestety trochę zabrakło. Tak w skrócie można podsumować starty Alicji Tchórz podczas Grand Prix Polski w pływaniu, które jednocześnie było zawodami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Świata w Windsor.

W Poznaniu (19-20.11.16r)Tchórz odnotowała bardzo przyzwoite wyniki – 100m st. zmiennym z drugą lokatą (za Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk) i Rekordem Życiowym oraz dwukrotne zwycięstwo na 100m st. grzbietowym i 200m st. zmiennym z najlepszymi rezultatami w sezonie. To jednak nie wystarczyło by pokonać wygórowane minima kwalifikacyjne.

Ponadto drugiego dnia imprezy po rezygnacji ze startu na 400m st. zmiennym na rzecz grzbietowego sprintu (50m st. grzbietowym) pływaczka „otrzymała” dyskwalifikację w tej konkurencji – „przekroczenie linii 15m w zanurzeniu”.

Trzy dobre występy Alicji zaowocowały zdobyciem tytułu najlepszej zawodniczki stylu zmiennego oraz trzecim miejscem w kategorii najlepsza zawodniczka całych zawodów.

zobacz wyniki

Facebook

Twitter

Instagram

Follow Me on Instagram