PLP Ciechanów

Dolnośląskie wygrywa po raz drugi!

Pływacy z Dolnego Śląska po raz drugi w historii zwyciężyli w zawodach Polskiej Ligi Pływackiej, wyprzedzając ekipy z województwa mazowieckiego i Małopolski. (źródło: megatiming.pl)

Do dominacji dolnośląskiego w dużej mierze przyczyniła się Alicja Tchórz.

Po półrocznej przerwie nadszedł czas na drugą edycję zmagań Polskiej Ligii Pływackiej. Tym razem najlepszych pływaków każdego województwa gościła kryta pływalnia „U Ciecha” w Ciechanowie.

Zawody rozegrano w ciągu dwóch dni: 16-17.10.2015r

Przez całe zawody Alicja startowała aż 9 razy! Zważając na fakt, że impreza nie była zbyt licznie obsadzona (Okręgowe Związki Pływackie wystawiły tylko czołowych zawodników), było to dość forsowne tempo rywalizacji.

Mimo to Ala wykazała się wielkim duchem walki, ostatecznie zwyciężając wyścigi indywidualne aż pięciokrotnie (200m st. zmiennym, 200m st. grzbietowym, 100m st. grzbietowym, 200m st. motylkowym i 400m st. zmiennym) oraz dwukrotnie wyścigi sztafetowe (4x100m st. dowolnym i 4x100m st. zmiennym). Prócz tego pływaczka uplasowała się na drugiej pozycji na dystansach 100m st. zmiennym i 50m st. grzbietowym, na których musiała uznać wyższość Aleksandry Urbańczyk-Olejarczyk.

Ponadto na zakończenie całej imprezy Alicja została wyróżniona jako najlepsza zawodniczka PLP, gromadząc na swoim koncie największą ilość punktów za wszystkie starty.

zobacz wyniki

Facebook

Twitter

Instagram

Follow Me on Instagram