IO Rio: sztafeta 4x100dow na 15 pozycji!

Reprezentantki Polski w pływaniu zaliczyły swój debiut na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro – w wyścigach eliminacyjnych sztafet na dystansie 4x100m st. dowolnym uplasowały się na 15. pozycji!

Żeńska sztafeta w składzie: Katarzyna Wilk, Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk oraz Anna Dowgiert z wynikiem 3:41.43s zajęła piętnaste miejsce i ostatecznie nie zakwalifikowała się do finału Igrzysk Olimpijskich.

Niestety końcowy rezultat dziewczyn jest o 54 setne sekundy gorszy względem wyścigu sztafetowego z zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Kazaniu, kiedy to nasze reprezentantki uzyskały kwalifikację olimpijską (Kazań: 12. miejsce – 3:40.89s)

Alicja Tchórz płynąc na drugiej zmianie, odcinek 100m kraulem pokonała w czasie 55.01s, co jest jej nowym rekordem życiowym w wyścigu sztafetowym.