GP Polski – Zawody Kwalifikacyjne do ME w Netanya

W dniach 21-22.11.2015 pływalnia „Termy Maltańskie” przy ul. Termalnej 1 w Poznaniu stała się areną zmagań najlepszych pływaków naszego kraju w ramach kolejnej edycji cyklu zawodów Grand Prix – Puchar Polski.

Impreza ta była jedyną okazją do uzyskania kwalifikacji do składu drużyny na Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbędą się od 2 do 6 grudnia bieżącego roku w Izraelu. Nie było to jednak łatwym zadaniem – minima nominujące do udziału w największym pływackim widowisku Starego Kontynentu były mocno wygórowane.

Mimo to do Poznania przybyło aż 656 zawodników ze 113 klubów z całej Polski.

Alicja została zgłoszona do sześciu indywidualnych konkurencji: 50m, 100m i 200m st. grzbietowym oraz 100m, 200m i 400m st. zmiennym.

Od samego początku zawodów Ala chciała pokazać, że samolot do Netanya nie odleci bez niej. Już w pierwszym starcie w Poznaniu na dystansie 200m st. grzbietowym totalnie zmiażdżyła swój Rekord Polski z 2009 roku o niespełna 2 sekundy! Wynik 2:05.24s wpisał się do tabeli najlepszych osiągnięć w historii polskiego pływania i jednocześnie dał Alicji przepustkę na grudniowe Mistrzostwa Europy.

Dzień później Alicja uzyskała także kwalifikację na dystansie o połowę krótszym – 100m st. grzbietowym pokonała w czasie 58.87s, co jest jej jednym z najlepszych wyników w karierze.

Z kolei na najkrótszym dystansie grzbietowym – 50m – do realizacji wymaganego minimum zabrakło zaledwie 8 setnych sekundy. Czas 27.14s jest drugim najlepszym rezultatem w karierze Ali.

Podsumowanie GP nie obyło się oczywiście bez nagrodzenia najlepszych zawodników. W kategorii Open kobiet Alicja sklasyfikowana została na 3 i 6 pozycji, a w kategorii młodzieżowców – 1 i 2.

 

Komentarz Alicji Tchórz:

„Jest długo oczekiwany REKORD POLSKI!!!!! Wreszcie, po 6 latach udało się! Są też 2 minima na ME! Wszystko zrealizowane wedle założeń :)”

Facebook

Twitter

Instagram

Follow Me on Instagram