Grand Prix Trutnova

W pierwszy weekend października (tj. 1-2.10.2016) w czeskim Trutnovie odbyła się 32. edycja corocznych zawodów Velká cena města Trutnova.

W imprezie wzięła udział liczna reprezentacja klubu MKS Juvenia Wrocław z Alicją Tchórz oraz Dominiką Sztanderą na czele.

Początek nowego sezonu po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro okazał się dla Alicji niezwykle owocny. Podczas zawodów w Czechach pływaczka zgromadziła na swoim koncie aż pięć (!) zwycięstw i jedno drugie miejsce!

Złote krążki Alicja wywalczyła na dystansach: 100m st. grzbietowym, 100m st. motylkowym, 200m st. zmiennym, 200m st. dowolnym (ex aquo z Martina Elehnicka) oraz w sztafecie 4x50m st. dowolnym. Z kolei srebrny medal Tchórz zdobyła w konkurencji, która bardzo rzadko zdarza się w jej repertuarze – 100m st. klasycznym.

Cała impreza przebiegła w fantastycznej atmosferze, a zawodnicy zaprzyjaźnionych klubów jak zawsze wrócili z nietuzinkowymi nagrodami (np. tostery, przedłużacze, pasty do zębów, żarówki, wycieraczki, dywany itp. :) )

Komentarz Alicji Tchórz:
„Bardzo lubię te zawody, zawsze razem z najmłodszymi reprezentantami Juvenii walczymy o zwycięstwo drużynowe”

Facebook

Twitter

Instagram

Follow Me on Instagram