Polska Liga Pływacka – Racibórz

Dolny Śląsk najlepszą drużyną Polskiej Ligii Pływackiej, Tchórz najlepszą zawodniczką!

Za nami jesienna edycja Polskiej Ligii Pływackiej, która rozegrała się w miniony weekend (14-15.10.16) w Raciborzu.

Pływacy z całego kraju po raz kolejny rywalizowali o miano najlepszego okręgu w Polsce. Racibórz okazał się niezwykle szczęśliwy dla Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego – wszystkie najważniejsze trofea wróciły w rękach „zdolnego śląska”!

Już od pierwszego bloku startowego DOZP objęło prowadzenie w punktacji drużynowej, która powiększała się z każdą kolejną serią. Ostatecznie dolnośląscy pływacy zwyciężyli klasyfikację generalną z łącznym wynikiem 1110,0 pkt na koncie.

Niewątpliwie do drużynowego sukcesu w dużej mierze przyczyniły się osiągi Alicji Tchórz – pływaczka zgromadziła na swoim koncie aż 9 (!) zwycięstw (w tym 7 indywidualnie i 2 w sztafecie).

Program startów Alicji tradycyjnie obfitował w ciężkie i wymagające dystanse, zawodniczka wrocławskiej Juvenii średnio co 30 minut pojawiała się na platformie startowej. Mimo tego Tchórz spisała się znakomicie, przekładając każdy swój występ na złoty krążek.

Ponadto Alicja została ogłoszona najlepszą zawodniczką całej imprezy z łączną sumą aż 136 punktów. Za nią na podium znalazły się Paulina Piechota (113,5pkt) i Paulina Peda (103,5pkt).

Komentarz Alicji Tchórz:
„375% normy”

Facebook

Twitter

Instagram

Follow Me on Instagram