Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Lublin

Po niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy przyszedł czas na pływackie zmagania na krajowym podwórku o tytuły Mistrza Polski. Po raz pierwszy organizatorem Mistrzostw Polski został Lublin ze swoim nowym nabytkiem – pływalnią AQUA Lublin przy Al. Zygmuntowskie 4.

Tradycyjnie grafik startów Alicji był bardzo napięty. W Lublinie reprezentantka Juvenii Wrocław miała nie lada wyzwanie – spróbować utrzymać wysoką dyspozycję z przed niespełna dwóch tygodni po europejskim czempionacie.

Próba zdana na 200%. Nie dość, że forma Alicji nie spadła, to jeszcze doczekaliśmy się kolejnych rekordowych wyników w historii polskiego pływania.

Ogromnych emocji przysporzył wyścig 200m st. zmiennym. Upragniony od trzech lat Rekord Polski wreszcie trafił w ręce Alicji. Wynik 2:07.97s jest niemal o 1,5 sekundy lepszy od pobitego wyniku Kasi Baranowskiej z 2007 roku.

Drugi rekordowy wynik Ala wypływała razem ze swoimi klubowymi koleżankami (Dominika Sztandera, Paula Żukowska, Weronika Górecka) w sztafecie 4x100m st. zmiennym – 4:03.52s.

Ponadto na pierwszej zmianie sztafety mieszanej 4x50m st. zmiennym, Alicja płynąc na pierwszej zmianie 50m grzbietem uzyskała fantastyczny rekord życiowy 26.25s. Świetną dyspozycję sprinterską potwierdziła w wyścigu indywidualnym 50m st. grzbietowym, w którym z wynikiem 26.35s uplasowała się na drugiej pozycji za Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk.

Gdyby któryś z tych wyników Ala osiągnęła w finale tej konkurencji w Izraelu, do jej rąk trafiłby wówczas brązowy krążek ME. Mięlibyśmy zatem dwie polki na podium europejskim (Ola w Netanya zdobyła srebro, Ala była czwarta).

Podsumowując, w Lublinie Alicja łącznie zdobyła aż 13 krążków:

  • 9 w kategorii Seniorów (7 złotych i 2 srebrne medale),
  • 4 złote medale w kategorii Młodzieżowców.

 

Komentarz Alicji Tchórz:

Bardzo się cieszę, że utrzymałam formę z Netanya. Wszystkie wyniki w Lublinie przysporzyły mi wiele radości – Rekordy Polski, minima na ME Londyn i świetne wyścigi na medal razem z teamem Juvenii Wrocław :)”

Facebook

Twitter

Instagram

Follow Me on Instagram